MAKSYMILIAN MARIA KOLBE

MAKSYMILIAN MARIA KOLBE   a właściwie Rajmund urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli koło Łodzi.

M.M. KOLBE

Wychowywany w domu przepełnionym duchem patriotyzmu i chrześcijańskim.

W roku 1910 wstępuje do nowicjatu w zakonie franciszkańskim.

CZY WIESZ ,ŻE WYNALAZŁ ETEREOPLAN

CZYLI MASZYNĘ DO PODRÓŻOWANIA W KOSMOSIE. Jej zasady działania, jak też przewidywane trudności poruszania się w przestrzeni kosmicznej są poprawne i zgodne z tymi, jakie dzisiaj obowiązują.

Był również zainteresowany żywo wykorzystaniem radia i kina do celów ewangelizacji. Wydawał  Czasopismo “Rycerz Niepokalanej “

Prowadził w Niepokalanowie od roku1936  klasztor. Który stał się największym  katolickim kalsztorem  na świecie i  w historii kościoła. . W roku 1939 było tam 700 zakonników oraz nowicjuszy.
W Niepokalanowie działała radiostacja, drukarnia
, elektrownia,  warsztaty. M Kolbe chciał wybudować lotnisko. Aresztowany przez Niemców 19 września 1939 roku. Zwolniony w grudniu. Po powrocie do Niepokalanowa  przygotowuje 3000 miejsc dla wysiedlonych z Poznańskiego, w tym Żydów. Otwiera warsztaty naprawy zegarków i rowerów, wystawia kuźnię i blacharnię, organizuje szwalnię i dział sanitarny. Ponownie aresztowany trafia ostatecznie do Oświęcimia gdzie oddaje  dobrowolnie życie za współwięźnia.

JEGO MARZENIA O OGÓLNOPOLSKICH KATOLICKICH MEDIACH SPEŁNIŁ DOPIERO  o. TADEUSZ RYDZYK ZAKŁADAJĄC 8 GRUDNIA  1991 ROKU RADIO MARYJA A POTEM TELEWIZJE TRWAM I GAZETĘ NASZ DZIENNIK.

Facebook