OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

01 PAŹDZIERNIKA 2023 ROKU.

Różaniec to skarb, który trzeba odkryć na nowo”. Św. Jan Paweł II

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich na tej niedzielnej Mszy św. i życzę Wam, by Chrystus, który w tej świątyni obecny jest w swoim Słowie i Eucharystii, w tym nowym tygodniu, błogosławił wszystkim waszym działaniom.
 2. Dzisiaj w Bazylice w Bochni rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Nasza parafia zaproszona jest na wtorek na godz. 1700. O godz. 1500 z górnego kościoła w Łapczycy jest wspólne wyjście pielgrzymki. Zapraszam do pielgrzymowania.
 3. W piątek z racji I piątku miesiąca od godz. 800 udam się z posługą sakramentalną do chorych. Na godz. 1730 zapraszam na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W sobotę przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej a dla naszej parafii jest to dzień adoracji w ramach adoracji w poszczególnych parafiach diecezji. Dlatego o godz. 700 będzie wystawienie Najświętszego sakramentu i prywatna adoracja, o godz. 730 rozważanie jednej tajemnicy różańca św. z racji I soboty miesiąca o godz. 745 różaniec i o godz. 815 Msza św. Bardzo serdecznie zapraszam!
 5. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które od poniedziałku do czwartku będą po Mszy św. w piątek ze względu na wcześniejszą adorację Najświętszego Sakramentu różaniec będzie o godz. 1800 a w niedziele nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy św. o godz. 1330. Na te nabożeństwa w tym tygodniu: w poniedziałek uczniów kl. VII i VIII, w środę kl. V i VI, w czwartek uczniów kl. III przygotowujących się do I komunii św..
 6. Dziękuję Pani Lucynie Ratajczak i Pani Jadwidze Tynce za pomysł, przygotowanie i wykonanie październikowej jakże wymownej dekoracji znajdującej się przed ołtarzem. Bóg zapłać!
 7. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary na kwiaty a Panu Kościelnemu za wykoszenie trawy. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 845 proszę osoby z rodzin Państwa: Stokłosów, Kleszczów, Cieślów i Pana Zdzisława Tynkę – mieszkańców Dąbrowicy.
 8. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu w 2 kopertach i w 2 przelewach na konto zostało złożone 550 zł. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie potrzeb i ofiarność!
 9. Zachęcam do lektury czasopism katolickich dostępnych na stoliku z prasą. Oprócz Gościa Niedzielnego jest także w cenie 14 zł. Gość Extra i czasopisma misyjne i dla dzieci.
 10. Na stoliku z prasą wystawione są także kartki na wypominki.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów i wstawiennictwa Matki Bożej Bolesnej, patronki naszej parafii.
Facebook