OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU

19 marca 2023 roku.

Post, jest zdrowotny, kiedy łączy się z powstrzymaniem od nałogów, z modlitwą i jałmużną”. św. Albert Wielki

  1. IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Laetare – Raduj się, Jerozolimo. Dzisiaj o godz. 1300 nabożeństwo drogi krzyżowej a o godz. 1330 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym po których będzie Msza św.
  2. Jutro w Liturgii Kościoła przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które jest jednocześnie Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W środę na godz. 1700 zapraszam na godzinki i nowennę do Matki Bożej Bolesnej.
  4. W piątek o godz. 1700 nabożeństwo drogi krzyżowej. Pół godziny wcześniej prywatna adoracja Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie zaprasza.
  5. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu w 65 kopertach i 5 przelewach na konto zostało złożone 4340 zł. a mieszkańcy Gierczyc na kwiaty do Bożego Grobu i 4 Msze św.: dwie za zmarłego ks. Stanisława i dwie z prośbą i podziękowaniem dla mieszkańców Gierczyc złożyli 1940 zł. Bóg zapłać za Wasze zrozumienie potrzeb i ofiarność!
  6. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 730 proszę osoby z rodziny Państwa: Bólów, Myrchów, Jawieniów nr 171 i 172 – mieszkańców Nieszkowic.
  7. Zachęcam do lektury czasopism dostępnych na stoliku z prasą. Oprócz Gościa niedzielne są także czasopisma misyjne i czasopisma dla dzieci.
  8. Na stoliku z prasą są także w cenie 8 zł. „psachaliki” na stół wielkanocny. Ofiara min 8 zł. składana przy nabyciu Wielkanocnej Świecy przeznaczona jest na prowadzenie dzieł przez Caritas Diecezjalny.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia w tym naszemu Panu Kościelnemu – Panu Józefowi składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów i wstawiennictwa Matki Bożej Bolesnej, patronki naszej parafii.
Facebook