V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 kwietnia 2024 roku.

Kościół dysponuje radością, całą radością zarezerwowaną dla tego smutnego świata. To, co czyni się przeciw Kościołowi, czyni się przeciw radości. (G. Bernanos)

1. Przeżywamy już V niedzielę radości Wielkiej Nocy.
  2. W środę na godz. 1630 zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na próbę przed ich uroczystością a na godz. 1730 na godzinki ku czci Matki Bożej Bolesnej a po Mszy św. na nabożeństwo majowe.
  3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą po wieczornej Mszy św. oprócz piątku, gdyż z racji wcześniejszej prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe będzie o godz. 1800 a w soboty po Mszy św. o godz. 800, zaś w niedziele i uroczystości po Mszy św. o godz. 1330.
  4. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
  5. W sobotę z okazji I soboty miesiąca na godz. 715 zapraszam na medytacje i modlitwę różańcową a po Mszy św. o godz. 800 na nabożeństwo majowe.
  6. W sobotę o godz. 900 będzie spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic róż żywego różańca a o godz. 1100 Msza św. z udzieleniem I Komunii św.. Bardzo proszę, aby tak zaplanować sobie uczestnictwo we Mszy św., by o godz. 1100 swobodnie mogły uczestniczyć rodziny i zaproszeni goście dzieci pierwszokomunijnych, których jest aż 28 osób.
  8. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św.
  9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w przyszłą sobotę proszę rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
  10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu w 4 kopertach i 1 przelewie na konto zostało złożone 300 zł. a rodzice młodzieży, która w ostatni czwartek przyjęła sakrament bierzmowania, złożyli na potrzeby kościoła 600 zł.. Za Wasze zrozumienie potrzeb i ofiarność Bóg zapłać!
  11. Na stoliku z prasą dostępny jest nowy nr Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Zachęcam do ich lektury.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki ze strony świętych patronów i wstawiennictwa Matki Bożej Bolesnej, patronki naszej parafii.