BIEŻĄCE INFORMACJE SCHOLI

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI Z SCHOLII 15.10.2017

Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach

Z inicjatywy i staraniem Krzyśka Pukowskiego zostało założone Stowarzyszenie Przyjaciół Scholi w Gierczycach. Stowarzyszenie ma osobowość prawną i może występować o dofinansowania, składać projekty w konkursach i realizować zadania publiczne na rzecz scholii. Grupa założycielska liczy 5 osób. Spotkała się do tej pory dwa razy, żeby przedyskutować sprawy scholii i omówić pomysły kolejnych działań. Każdy, komu sprawy scholii leżą na sercu i chciałby mieć głos w jej sprawie może dołączyć do Stowarzyszenia. Składka członkowska wynosi 5 zł miesięcznie i jest przeznaczana na koszty utrzymania Stowarzyszenia, czyli aktualnie opłatę za prowadzenie konta i obsługę księgową.
Będziemy wdzięczni za każdą, najdrobniejszą nawet, darowiznę na rzecz stowarzyszenia również od osób które nie mogą lub nie chcą w działaniach stowarzyszenia.
Dotychczasowe działania stowarzyszenia pozwoliły uzyskać dotację FIO na sprzęt nagłaśniający. Spowodowało to, że możemy powiedzieć iż najistotniejsze elementy sprzętu są już własnością scholii (sumując kwotę dotacji – 5 tys. Zł i zebrane dotychczas przez rodziców pieniądze)

Konto stowarzyszenia:
57 1050 1445 1000 0090 3122 9124
ING Bank Śląski SA O. w Krakowie Al. Pokoju 78

  1. Urodziny scholii

Z początkiem listopada nasza schola będzie obchodzić drugie Urodziny. W związku z tym Państwo Kałużowie, którzy byli inicjatorami założenia scholii wyszli z propozycją zorganizowania z tej okazji niespodzianki dla członków scholi i przeznaczyli pewne środki na ten cel. Dwie inne osoby dołożyły się do inicjatywy, dzięki czemu będziemy mogli zorganizować jednodniową wycieczki do Term Chochołowskich. Proponowany termin to pierwsza połowa listopada, w tygodniu (ze względów organizacyjno-ekonomicznych). Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy scholii będą mogli wziąć w niej udział. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w wycieczce do następnej niedzieli.

 

  1. Koncert kolęd

W tym roku, tak jak w ubiegłym będziemy chcieli zorganizować Koncert kolęd w naszym kościele. Niedługo chcemy rozpocząć przygotowania. Wiemy z zeszłorocznych doświadczeń, że wymaga to ogromnego wysiłku. Ktokolwiek chciałby się włączyć w organizację koncertu jest proszony o kontakt z Agnieszką lub Krzyśkiem Pukowskim. Zamierzamy zaprosić zaprzyjaźnionych muzyków i 2 wokalistki oraz scholę z Wieliczki z jej prowadzącymi. Najpóźniej od listopada zaczniemy próby. Wiem, że będzie to wymagało od was, rodziców, dodatkowego zaangażowania choćby w przywożeniu dzieci na próby, dlatego udział jest dobrowolny.

Do zorganizowania prób chcemy zatrudnić muzyków, którzy stworzą unikalne aranżacje i nauczą dzieci nowych kolęd. Chcemy dobrze się przygotować do koncertu, dlatego na koniec będą mogły zaśpiewać w nim WYŁĄCZNIE dzieci ,które były obecne na minimum 70% prób.

  1. Wyjazd wakacyjny dla scholii

W tym roku padła propozycja spędzenia wspólnie w gronie scholii tygodnia wakacji. Proponujemy wyjazd nad morze do miejscowości Wisełka na wyspie Wolin. Wisełka posiada piękną szeroką plażę będącą częścią Wolińskiego Parku Narodowego. Chcielibyśmy, żeby pojechała jak największa ilość dzieci dlatego na nocleg wybraliśmy miejsce bardzo przyjazne i ekonomiczne, dzięki czemu całość wyjazdu powinna zamknąć się w kwocie 450 zł.

A oto szczegóły:

Proponowany wyjazd 15-16 sierpnia późnym wieczorem (podróż przez noc) – powrót 23-24 sierpnia również wieczorem lub rano (w zależności od planów bieżących).

Koszty wyjazdu obejmują (bez wejść do skansenu i rezerwatu):

6 noclegów w domu oazowym przy parafii św. Józefa w Wisełce (standard obiektu turystyczny, ilość miejsc 34, pokoje 3-4 osobowe, łazienki wspólne – wejście z korytarza, centralną część domu stanowi jadalnia – miejsce na wspólne spędzenie czasu.

pełne wyżywienie – na miejscu, w naszym zakresie, będziemy mieć pełne zaplecze kuchenne do dyspozycji, 5 rodziców zadeklarowało wstępnie wspólny wyjazd i pomoc przy organizowaniu posiłków. Kolejna para rąk też się przyda

przejazd autokarem

opiekę

wycieczkę do miasta Wolin do skansenu Wikingów http://jomsborg-vineta.com/#skansen

wycieczkę do Rezerwatu Żubrów koło Międzyzdrojów http://www.wolinpn.pl/index.php?page=41

– możliwość korzystania z miejsca ogniskowego, boiska, dużego ternu zielonego wokół ośrodka
https://www.youtube.com/watch?v=_NJcMfBEgHI

– codzienne plażowanie!!!

Wszystkich chętnych, czy to zdecydowanych na 100 %, prawie zdecydowanych, prawdopodobnie jadących proszę o informację i bycie w kontakcie ze mną. Z początkiem grudnia musimy rezerwować autokar, dlatego do końca listopada musimy mieć informację, ile osób pojedzie. Autokar jest 50 osobowy, dlatego jeśli zostaną wolne miejsca, to chętni rodzice z rodzeństwem będą mogli z nami pojechać i wynająć kwatery w pobliżu naszego ośrodka (zapewnimy pomoc w tym zakresie). Ośrodek dysponuje też polem namiotowym z węzłem sanitarnym i dostępem do kuchni.

Deklaracja udziału wiąże się z wpłaceniem zadatku 150 zł który zostanie przeznaczony na wpłaty potwierdzające rezerwacje autokaru i noclegów.

Aby łatwiej było zebrać całość kwoty proponujemy wpłacanie po 50 zł – 100 zł przez kolejne miesiące, aż do wpłacenia całości kwoty 450 zł do końca czerwca.

Facebook