OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 roku.

Zważywszy na to, że jesteśmy obciążeni grzechem i jego konsekwencjami, post jest nam dany jako środek pozwalający odnowić przyjaźń z Bogiem”. Benedykt XVI

  1. Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. W naszej Ojczyźnie obowiązuje stan epidemii. Przypominam, że ks. Biskup Ordynariusz udzielił wszystkim diecezjanom aż do odwołania, dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. i zawiesił wspólne celebrowanie wszelkich nabożeństw. Korzystajmy z telewizyjnych i radiowych transmisji Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych oraz zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania. Nie ustawajmy także w błagalnej modlitwie o ustanie epidemii oraz w intencji wszystkich zarażonych i służb, które niosą im pomoc a dla zmarłych o dar życia wiecznego w niebie. Niech do takiej modlitwy zachęcą nas również dni pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca kwietnia, które będziemy przeżywać w tym tygodniu.
  2. Z powodu zmiany czasu Msze św. wieczorne będą sprawowane o godz. 1800
  3. Dziękuję za złożenie ofiary na kwiaty dla naszej świątyni. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 815 proszę osoby z rodziny Państwa: Jeziorków, Dudów, Kitów i Jawieniów nr 3 – mieszkańców Nieszkowic.
  4. Dziękuję mieszkańcom Czyżyczki za złożenie w wysokości 330 zł. ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia a szczególnie naszemu Panu Organiście, Panu Ryszardowi składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i wstawiennictwa ze strony świętych patronów.
Facebook