OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020 roku.

Duch nigdy nie zaprzestanie być strażnikiem nadziei w sercu człowieka. W Nim cała ludzka historia jest z góry przeznaczona do szczęśliwości”.Roger Poudrier

 1. Cieszę się Waszą obecnością na Mszy św. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niech Duch Święty napełni Was swoimi darami i owocami. Cieszymy się że rząd zdjął ograniczenia co do liczby wiernych mogących uczestniczyć w nabożeństwach. Bardzo serdecznie zapraszam na Msze św. do naszego parafialnego kościoła. Przypominam, że Msze św. w dni powszednie sprawowane są w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800 a we wtorek, w czwartek i sobotę o godz. 700, w niedzielę o godz. 730, 1000 i 1330
 2. Dzisiaj ostatni raz za pośrednictwem Internetu z naszego kościoła transmitowana jest Msza św.. Od przyszłej niedzieli bardzo serdecznie zapraszam do naszej parafialnej świątyni. Przy tej okazji jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Panom: Krzysztofowi i Stanisławowi Pukowskim oraz Karolowi Czesakowi za podjęcie się trudu przygotowania i wypożyczenia sprzętu oraz przeprowadzania tych transmisji. Bóg zapłać!
 3. Jutro w Liturgii Kościoła przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym parafialnym kościele będą sprawowane o godz. 700 i 1800. Jutrzejszy dzień jest równocześnie Dniem Dziecka. Wszystkim dzieciom życzę, aby w miłości rodziców z radością czyniły „postępy w mądrości w latach i w łasce u Boga i u ludzi”.
 4. W środę na godz. 1730 zapraszam na godzinki i nowennę do Matki Bożej Bolesnej.
 5. W piątek na godz. 1730 zapraszam na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. spotkanie LSO.
 6. W sobotę z racji I soboty miesiąca na godz. 645 zapraszam na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Przypominam, że trwa ostatni tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego dotyczącego przyjęcia Komunii wielkanocnej. Z sakramentu spowiedzi w naszym kościele można skorzystać w każdy dzień półgodziny przed Mszą św.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 730 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i złożenie ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 815 proszę osoby z rodzin Państwa: Bednarczyków, Nawojowskich, Michniaków i Muskałów – mieszkańców Nieszkowic.
 10. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu w dwóch kopertach i jednym przelewie na konto zostało złożone 200 zł. a rodzice młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania złożyli 1100 zł. Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie potrzeb!
 11. Bardzo serdecznie dziękuję Panom: Stanisławowi Dziubie, Krzysztofowi Filipczykowi, Benedyktowi Gajkowi, Adamowi Jawieniowi, Józefowi Kuchnikowi, Piotrowi i Grzegorzowi Włodkom i Januszowi Wójcikowi za prace związane z wyprostowaniem ogrodzenia na cmentarzu. Dziękuję także rodzinie Państwa Gajków – sąsiadów kościoła za udrożnienie i udoskonalenie odwodnienia przykościelnego parkingu. Za pracę, poświęcony czas i udostępniony sprzęt niech M.B.B. patronka naszej parafii ma Was w swojej opiece i wyprasza Wam i Waszym rodzinom potrzebne łaski. Bóg zapłać!
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W obecnym stanie prawnym praktycznie niemożliwe jest zorganizowanie tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Obowiązuje nas bowiem zakaz zgromadzeń powyżej 150 osób, a wiemy, że na takiej procesji gromadzi się nas o wiele więcej. Zatem w Uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się procesja wokół kościoła a na pozostałych Msza św. zostaniemy na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu.
 13. Zachęcam do lektury czasopism dostępnych na stoliku z prasą. Oprócz Gościa Niedzielnego dostępne są także czasopisma misyjne.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i wstawiennictwa ze strony świętych patronów.
 15. Wczoraj w Tarnowie odbył się pogrzeb zmarłej śp. Agnieszki Jaderny-Gawron współprojektantki naszego kościoła. Jej nieśmiertelną duszę polećmy miłosierdzi Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…
Facebook