OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 28 luty 2021 roku.

Nie wierzę, aby post wystarczył sam w sobie. Twoje wyrzeczenia będą dla ciebie owocne, jeżeli będziesz hojny dla innych. (św. Augustyn)

 1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji do puszek możemy złożyć dar serca na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Niech stanie się on naszą wielkopostną jałmużną wspierającą misyjne dzieło Kościoła.
 2. Dzisiaj o godz. 1300 nabożeństwo drogi krzyżowej prowadzone przez przedstawicieli parafii a o godz. 1330 gorzkie żale.
 3. W środę na godz. 1630 zapraszam na godzinki i nowennę do Matki Bożej Bolesnej.
 4. W piątek od godz. 800 udam się z posługą sakramentalną do chorych.
 5. W sobotę na 715 zapraszam na medytację i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się kiermasz charytatywny dla Marcelka Kubali, który pilnie potrzebuje przeszczepu wątroby. Szczegóły na plakatach.
 7. Spowiedź przed I piątkiem miesiąca codziennie półgodziny przed Mszą św..
 8. Przypominam, że w każdy piątek w naszym kościele o godz. 1700 i 1930 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową na którą bardzo serdecznie zapraszam, zaś od godz. 1630 zapraszam na prywatną adorację Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. Dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii. W ostatnim tygodniu w 4 kopertach i 2 przelewach na konto zostało złożone 500 zł. a tydzień temu na WSD w Tarnowie 1030 zł. Bóg zapłać za wasze zrozumienie potrzeb i ofiarność!
 10. Dziękuję za posprzątanie i złożenie ofiary na kwiaty. Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 830 proszę osoby z rodzin Państwa: Gajdów, Linców, Piekarczyków i Strachów – mieszkańców Czyżyczki i Gierczyc.
 11. Zachęcam do lektury czasopism dostępnych na stoliku z prasą. Na stoliku z prasą są także „paschaliki” na stół wielkanocny. Ofiara min. 6 zł. składana przy nabyciu Wielkanocnej Świecy przeznaczona jest na prowadzone dzieła przez Caritas Diecezjalny.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki świętych patronów i wstawiennictwa Matki Bożej Bolesnej, patronki naszej parafii.
Facebook