OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15-22.07

 

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

3.W środę patronem dnia jest św. Szymon z Lipnicy prezbiter.

4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.19.00.

5. W piątek przykładem dla nas jest bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu.

6. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Bóg zapłać 51 rodzinom za ofiarę 2200 zł. złożoną na potrzeby parafii.

8. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Odmawiajmy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

10. W okresie wakacji pamiętajmy o codziennej modlitwie, noszeniu krzyżyka, medalika, pobożnym uczestniczeniu we mszy św. niedzielnej i świątecznej, odpowiednim stroju, zajmowaniu miejsca w kościele, a nie na jego obrzeżach, zachowaniu przykazań Bożych, przystępowaniu do spowiedzi i komunii św. Jezus powiedział: „Kto wyzna mnie przed ludźmi, tego i ja wyznam przed Ojcem moim, który jest w niebie”. Kancelaria parafialna czynna przed i po mszy św. a terminy mszy św. są wywieszone w gablotach.

11. Pod chórem, na stoliku ,prasa katolicka do pobrania . Ofiary wrzucamy do puszki.

13. Bóg zapłać rodzinom: Rydz G.202 ; Panna G.167; Wilkoński, Złomańczuk za przygotowanie kościoła na nabożeństwa niedzielne . Na sobotę 21 lipca zapraszam rodziny : Włodek G.194, Kwaśny ; Szewczyk G.140; Gajek G.123.

Czytajmy Pismo św. i prasę katolicką ! Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym !Szczęść Boże !

Nasza strona internetowa – htp://parafia gierczyce.pl

Am 7,12-15 Misja proroka

Ef 1,3-14 Bóg wybrał nas w Chrystusie

Mk 6,7-13 Rozesłanie Dwunastu

Tak jak Pan Bóg powołał proroka Amosa, tak samo Pan Jezus powołał swoich Apostołów, których, jak usłyszymy w Ewangelii, posłał ze szczególną misją. Po raz kolejny słowo Boże przypomina nam, że Pan Bóg powołuje nas do wspólnoty ze sobą. Jest to wpisane już u zarania naszego życia, ale ostatecznie dopełni się na końcu czasów.

By dobrze realizować tę misję, słuchajmy z uwagą tego, co mówi nam Pan Bóg, prosząc jednocześnie, by okazywał nam swoją łaskę i dobroć na naszych życiowych drogach.

 

ZESPół Synodalny w Gierczycach

1/ ks. prob. Stanisław Pilch – przewodniczący

2/ Pan Kałuża Krzysztof – zastępca

3/ Pani Lucyna Ratajczak – sekretarz

4/ Pani Krystyna Paździo

5/ Pani Dorota Pilch

6/ Pan Mirosław Gazda

7/ Pan Józef Kuchnik

8/ Pan Ryszard Palczewski

9/ Pan Marian Zagórski

10/ Pan Józef Skowronek

11/ Pan Wiesław Michniak

12/ Pan Adam Jawień

13/ Pan Albert Kukla

14/ Pan Piotr Włodek

15/ Pani Patrycja Nowakowska

„Przede wszystkim dbaj o to, by zawsze stać w obecności Boga.” św. Ojciec Pio

Służenie ministrantów i lektorów

W niedziele i święta

Godz.

Listopad

Grudzień

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

7.00

I

III

II

I

III

II

I

9.00

II

I

III

II

I

III

II

13.30

III

II

I

III

II

I

III

Święty Janie Bosko, św. Dominiku Savio, św. Stanisławie Kostko módlcie się za nami ! Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie !

W dni powszednie

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

Listopad

II

III

I

II

III

I

Grudzień

III

I

II

III

I

II

Styczeń

I

II

III

I

II

III

Luty

II

III

I

II

III

I

Marzec

III

I

II

III

I

II

Kwiecień

I

II

III

I

II

III

Maj

II

III

I

II

III

I

Czerwiec

III

I

II

III

I

II

Lipiec

I

II

III

I

II

III

Ministrantura i lektorstwo to służba Bogu i ludziom ! Pokonujemy lenistwo i złą pogodę przychodząc na wyznaczony dyżur! To będzie widzialne świadectwo naszej miłości do Boga i mocnego naszego charakteru !

MODLITWA PRZED MSZĄ ŚWIĘTĄ

Oto za chwilę przystąpię „Do Ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją”.
Do świętej przystępuję służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, aby myśli moje były przy Tobie, aby oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie.
Amen. MODLITWA PO MSZY  ŚWIĘTEJ
Boże, którego dobroć powołała mnie do Twej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach, przez dzień dzisiejszy i całe me życie, szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

 

L.p.

Grupa I

Grupa II

Grupa III

1.

Kukla Albert

Jawień Michał

Matus Krzysztof

2.

Kukla Hubert

Matus Adrian

Skowronek Marcin

3.

Migdał Albert

Michalczyk Mateusz

Zagórski Filip

4.

Majer Dawid

Kałuża Maciej

Flasza Dawid

5.

Szostak Mateusz

Brzykcy Krystian

Migdał Patryk

6.

Palczewski Bartosz

7.

8.

 

Facebook