OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII NIEDZIELI W CIĄGU ROKU – 13 października 2019 roku

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII niedzielę w ciągu roku, która w naszej Ojczyźnie jest dniem wyborów parlamentarnych i Dniem Papieskim. Po Mszy św. możemy do wesprzeć materialnie Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1330 będzie ostania w tym roku procesja fatimska na którą bardzo serdecznie zapraszam.
 3. Jutro przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Serdecznie zapraszam uczniów na jutrzejsze nabożeństwo różańcowe, które będzie ofiarowane w intencji nauczycieli. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie LSO.
 4. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Tak o tej modlitwie mówił św. Jan Paweł II „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: “Zdrowaś Maryja” dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii są po wieczornej Mszy św., za wyjątkiem soboty, gdzie nabożeństwo różańcowej jest po Mszy św. o godz. 730. Bardzo serdecznie zapraszam na nabożeństwo różańcowe dzieci, młodzież i starszych. Na poszczególne dni tego tygodnia zapraszam uczniów następujących klas. W poniedziałek wszystkich uczniów, we wtorek uczniów kl. VII, w środę kl. III i IV, w czwartek kl. V i VI a w piątek uczniów kl. VIII i młodzież szkoły średniej.
 5. W środę na godz. 1630 zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii świętej i ich rodziców na godzinki do Matki Bożej Bolesnej. Będą oni również uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym.
 6. W piątek przypada patronalne święto Służby Zdrowia. Na godz. 1630 zapraszam na prywatną adorację Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie różańcowym spotkanie Grupy Synodalnej.
 7. Przyszła niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym. Składka przeznaczona będzie na misyjną działalność Kościoła. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty a nowożeńcom za udekorowanie naszej świątyni. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 830 proszę osoby z rodzin Państwa: Salów, Gajków nr 144, Gumulińskich i Filipczyków – mieszkańców Gierczyc.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim którzy w ostatni wtorek pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Szczególnie dziękuję tym którzy szli w pieszej pielgrzymce a zwłaszcza pielgrzymującej młodzieży z klas VII i VIII. Bóg zapłać za świadectwo Waszej wiary!
 10. Zachęcam do lektury czasopism katolickich dostępnych na stoliku z prasą.
 11. Na stoliku z prasą wystawione są także kartki na wypominki roczne i listopadowe. Bardzo proszę, aby imiona i nazwiska bliskich zmarłych pisać w mianowniku, czyli np. Jan Kowalski, Stanisława Krawczyk
 12. Wszystkim solenizantomi jubilatom tegotygodniaa przede wszystkim nauczycielomskładam serdeczne życzenia: zdrowia, wszelkiej pomyślności, wdzięczności, błogosławieństwa Bożego oraz opieki i wstawiennictwa ze strony świętych patronów.
Facebook