Zmarł śp. Ks. mgr Stanisław Pilch

W dniu 24 lipca 2018 roku zmarł śp. Ks. mgr Stanisław Pilch – proboszcz parafii Gierczyce. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Stanisława do kościoła parafialnego w Gierczycach w czwartek (26 lipca) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Gierczycach w piątek (27 lipca) o godz. 12.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Ks. mgr Stanisław Pilch urodził się 20 stycznia 1954 roku w Dębicy. Pochodził z parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy. Egzamin dojrzałości złożył w Dębicy. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 24 maja 1979 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Rzezawa, Mielec – Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Grybów i Bochnia – św. Jana Nepomucena. Od 1989 roku pełnił urząd proboszcza parafii Gierczyce. Ponadto sprawował obowiązki kapelana szpitala w Mielcu, referenta do spraw środków społecznego przekazu w rejonie gorlickim, dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Bochnia, a następnie w dekanacie Bochnia – Zachód, członka Rady Kapłańskiej Diecezji Tarnowskiej oraz kapelana Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W grudniu 2017 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Mielcu.

Ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie